Articles

Ifjúsági, Junior, Felnőtt, Masters Erőemelő Magyar Bajnokság

2014. évi Ifjúsági, Junior, Felnőtt, Masters Erőemelő Magyar Bajnokságnak Gyula adott otthont, október 4-5.

Az Orosházi Toldi SE tagjai sikeresen helyt álltak, mit sem bizonyítja jobban, mint az elhozott helyezések összesítése. Röviden összesítve: 17 első, 9 második és 8 harmadik helyezést sikerült „bezsebelni” ezen a rangos eseményen (beleértendő a különböző súlycsoportokban, abszolút és csapatban elért helyezések). Ezeken felül 8 országos csúcsot is megdöntöttek a Toldis versenyzők. (Nőknél ifjúsági és junior abszolút kategóriában Orosházi Toldi SE "háziverseny" volt, hiszen a dobogó mindhárom fokára Toldis versenyző állhatott)
57 kg-ban Kékegyi Henriett (130 kg guggolás, 65 kg fekvenyomás, 130 kg felhúzás) 325 kg-os teljesítményével
junior első, még felnőtt második helyen végzett. Junior abszolút értékelésben első lett.
63 kg-ban Nagy Nikolett (egyesületünk legfiatalabb tagja) 120 kg-os guggolásával új ifjúsági országos csúcsot állított fel. Niki 60 kg-ot nyomott és 110 kg-ot felhúzott. Mindegyik eredménye egyéni csúcs. 290 kg-os összteljesítményével ifjúsági, junior és felnőtt magyar bajnok lett. Ifjúsági abszolút kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott.
72 kilósok között, Balázs Renáta (140 kg guggolás, 95 kg fekvenyomás ECS, 110 kg felhúzás) 345 kg-os eredményével ifjúsági és junior magyar bajnok, illetve a felnőtt kategóriában harmadik lett. Ifi abszolút értékelésben a második helyet szerezte meg.
84 kg-ban Németh Éva élete első versenyét nem is kezdhette volna jobban. (115 kg guggolás, 85 kg fekvenyomás, 120 kg felhúzás) 320 kg-os eredménnyel
junior és felnőtt kategóriában is arany érmet szerezett.
+84 kg-os súlykategóriában három versenyző is képviselte az egyesületet. Haklik Dorottya
185 kg-os guggolásával új ifjúsági országos csúcsot állított fel. Dóri 90 kg-ot nyomott, illetve 160 kg-on fejezte be a felhúzást. Így 435 kg-ot sikerült megcsinálnia, ezzel ifi első, junior második, még felnőtt kategóriában harmadik lett. Ifi abszolút első, junior abszolút második helyen végzett.
Lovas Mónika (185 kg guggolás, 120 kg fekvenyomás, 160 kg felhúzás) 465 kg-is jutott. Ezzel a
juniorok között a legjobbnak bizonyult, még a felnőtteknél az ezüst érmet szerezte meg. Junior abszolút értékelésben a dobogó harmadik fokára állhatott.
Szabó Ágnes 232,5 guggolása új felnőtt országos csúcs, 180 kg-ot sikerült fekvenyomnia, 185,5 kg felhúzása is új felnőtt országos csúcs, az összetett eredménye 598 kg is szintén új felnőtt országos csúcs. Ezzel arany érmet szerzett.
Az ifjúsági és junior női csapat is az első helyen végzett, a felnőtteknél a dobogó második fokára állhatott fel a csapat.
Férfiaknál 93 kg-ban Szabó Árpád (220 kg guggolás, 180 fekvenyomás, 232,5 kg felhúzás) 632,5 kg teljesítménnyel, junioroknál és a felnőtteknél is az ezüst érmezt hozhatta haza.
Szintén ugyan ebben a súlycsoportban élete első versenyén, Majoros Róbert (200 kg guggolás, 160 kg fekvenyomás, 230 kg felhúzás) 590 kilóval a
junioroknál a harmadik helyet szerezte meg.
120 kg-ban Rajos Erik is átesett első versenyén.
Ifjúságiaknál magyar bajnok lett 492,5 kg-os teljesítményével (155 kg guggolás, 145 kg fekvenyomás, 192,5 felhúzás)
Máté Attila és Farkas Ádám is 120 kg-ban versenyzett. Attila 690 kg-is jutott (262,5 kg guggolás, 180 fekvenyomás, 247,5 kg felhúzás) ezzel a
felnőttek között hatodik, még masters korcsoportban harmadik lett. Ádám jól versenyzett, hisz három új junior csúcsot is beállított: 280 kg guggolás, 295 kg felhúzás és 767,5 kg összeredmény. 192,5 kg-os fekvenyomása ugyan nem volt országos csúcs, de eddigi legjobbját sikerült kinyomnia. Ádám juniorok között magyar bajnok, még felnőttek között, ezüst érmes lett.
A junior férfi csapat harmadik helyen végzett.

Haklik Dorottya, Lovas Mónika, Balázs Renáta, Musztafa Imre, Szabó Ágnes, Kékegyi Henriett, Nagy Nikolett, Németh Éva