Articles

Erőemelő Vb

Az orosházi Szabó Ágnes junior világcsúccsal ezüstérmes fekvenyomásban

 

A söréről híres cseh városban Pilsenben a felnőtt erőemelő világbajnokságon szombaton szerepelt a nőknél az Orosházi Toldi SE két még junior korú versenyzője a +84 kg-osok mezőnyében.

Szabó Ágnes guggolásban 200 kg-mal a hatodik helyet szerezte meg, míg Kovács Vivien 207,5 kg-os teljesítménnyel az ötödik lett. Következett a fekvenyomás, amelyben Szabó Ágnes 170 kg-mal kezdett, majd a 182,5 kg-ot is kinyomta, és ezzel új junior világcsúcsot állított fel. Az orosháziak kiválóságát ebben a számban csak az orosz Karpova Galina előzte meg, aki 190,5 kg-mal győzött. Kovács Vivien 125 kg-ig jutott, és ezzel a hetedik helyen végzett. Felhúzásban Szabó Ágnes 167,5 kg-os teljesítménnyel a nyolcadik lett, Kovács Vivien 182,5 kg-mal a hetedik helyet szerezte meg.
Az összetettben Musztafa Imre, az Orosházi Toldi SE vezetőedzőjének két tanítványa közül, Szabó Ágnes 550 kg-mal a negyedik helyen végzett, míg Kovács Vivien 515 kg-os teljesítménnyel a hatodik lett. Az aranyérmet új összetett világcsúccsal, a 43 éves orosz Karpova Galina szerezte meg 721 kg-mal.

Szabó Ágnes, Musztafa Imre, Kovács Vivien

 

Guggolás videó

Ági:  1:15     12:40    22:50        Vivi: 2:10  10:55  21:38

Fekvenyomás videó

Vivi: 00:12   11:45     22:10       Ági:  8:05  18:45  29:35 

Felhúzás videó

Ági:  00:15    7:52     15:50        Vivi: 1:10   8:50   17:45

Eredményhirdetés videó

  


 

Világbajnokságot rendezhet Orosháza

86-23 arányban városunkra tették voksukat a Nemzetközi Erőemelő Szövetség tagjai, az orosháziak szombaton versenyeznek a felnőtt vébén.

 

Pilsenben rendezik ezekben a napokban a felnőtt erőemelő világbajnokságot, melynek több orosházi vonatkozása is van. Itt dőlt el tegnap véglegesen, hol rendezhetik a 2014-es ifjúsági, junior erőemelő világbajnokságot.

Orosháza is beadta pályázatát, sikerrel. Musztafa Imre klubelnöktől kaptuk a gyorshírt, miszerint 86-23 arányban a Nemzetközi Erőemelő Szövetség tagországainak képviselői úgy döntöttek, városunkban mérhetik össze tudásukat, edzettségüket a világ legjobbjai 2014-ben. Több száz sportoló érkezik majd Orosházára.

Az Orosházi Toldi SE vezetőedzője hozzátette, az orosháziak a szombati versenynapon küzdenek majd az érmekért Pilsenben.

Nézd meg Orosháza bemutatkozó filmjét, amit az erőemelő vb rendezési jogáért kiírt pályázathoz adtak be. A kisfilmet a pályázati anyaghoz az Orosházi Városi Televízió stábja készítette el.

videó link

 


Partnereink