Articles

További eredmények


A Fekvenyomás először 2000-ben került a Diákolimpiai programba. Az Orosházi Toldi S.E szorosan együtt működve az Orosházi Táncsics Mihály Gimnáziummal, már az első Olimpián igen szép sikereket ért el ! A versenyt hol máshol rendezhettük volna mint Orosházán Táncsics Gimnázium tornatermében.

A versenyen részt vett Norbert Vallauch az IPF elnöke is ! Mint az elnök úrtól beszédjében megtudtuk igen jó eső érzés fogta el, hogy a Magyar diákok ilyen szép számban és eredményesen űzik ezt a nem könnyű sportot.

Az, hogy a Gimnázium és az Orosházi Toldi ilyen jó kapcsolatot alakított ki igen nagy szerepe volt Borsi Vince testnevelő tanárnak és jelenleg is van, azt pedig Blahó János igazgató úrnak köszönhetjük. Aki nem csak klub működésében, de verseny sport egyesületté való alakulásában alapító tagként is részt vett és ma is tevékenyen működik közre ! Másik alapító
tagunk Dr Dancsó József, aki jelenleg városunk polgár mestere. A Táncsisos diákok azóta nem csak a diákolimpiákon de Nemzetközi szinten is letették névjegyüket !

 

Eredmények

 

Szűcs Nóra:          Európa Kupa győztes

Tóth Erika:            Ifjúsági Világbajnokság 3. helyezett

Vári-Szabó Dóra:  Ifjúsági Erőemelő Világbajnokság 3. helyezett

Kánya Roland:      Ifjúsági Erőemelő Világbajnokság 1. helyezett

Tarsoly Gyula:      Ifjúsági Fevekenyomó Világbajonkság 1. helyezett

 

Diákolimpiai eredmények

2000. Orosháza

Nők

48 kg    Szilágyi Anita      1. hely

52 kg    Varga Éva           1. hely

60 kg    Szűcs Nóra          1. hely                   Csapat II. hely

67,5 kg Vári-Szabó Dóra  1. hely

75 kg    Tóth Erika            2. hely

 

Férfiak

52 kg    Tóth Gergő          2. hely

67,5 kg Szín Gábor           6. hely

75 kg    Ravasz László      5. hely

82,5 kg Baranyi Koppány 1. hely                    Csapat II. hely

90 kg    Sitkei Ferenc        2. hely

100 kg  Vízi András           4. hely

 

2001. Gyula

Nők

48 kg     Szilágyi Anita       3. hely

52 kg     Varga Éva            2. hely

60 kg     Szűcs Nóra          1. hely                   Csapat II. hely

67,5 kg  Vári-Szabó Dóra  1. hely

75 kg     Tóth Erika            2. hely

 

Férfiak

52 kg     Tóth Gergő           2. hely

60 kg     Szín Gábor           6. hely

67,5 kg  Ravasz László      4. hely                   Csapat III. hely

82,5 kg  Sitkei Ferenc        2. hely

100 kg   Vízi András           4. hely

 

 

2002. Balassagyarmat

Nők

48 kg    Szilágyi Anita        1. hely

52 kg    Bodrogi Gabriella  3. hely

56 kg    Németh Dóra        2. hely                    Csapat II. hely

60 kg    Vári-Szabó Linda  4. hely

60 kg    Elhardt Edina        2. hely

 

Férfiak

52 kg    Tóth Gergő           3. hely

67,5 kg Jancsó Péter         3. hely

75 kg    Kiss Gábor            3. hely

82,5 kg Kristó István        2. hely                     Csapat III. hely

90 kg    Szili Gábor            3. hely

90 kg    Kardos Róbert      4. hely

100 kg  Magyar Dezső      3. hely

 

 

2003. Barcs

Nők

60 kg   Németh Dóra               2. hely

75 kg   Fazekas Zszuzsana     1. hely               Csapat III. hely

75 kg   Csete Bernadett          4. hely

+90 kg Arató Barbara              2. hely

 

Férfiak

52 kg    Tóth Gergő                  1. hely

75 kg    Kardos Róbert             2. hely               Csapat I. hely

82,5 kg Kiss Gábor                   2. hely

82,5 kg Kristó  István               3. hely

90 kg    Szili Gábor                    2. hely

100 kg  Magyar Dezső              1. hely

 

 

2004. Szeged

Nők

44 kg    Ilyés Ildikó                   3. hely

48 kg    Leszkó Rita                  1. hely

60 kg    Németh Dóra               4. hely                Csapat II. hely

67,5 kg Fazekas Zsuzsanna     3. hely

82,5 kg Csete Bernadett          3. hely

+90 kg  Arató Barbara              3. hely

Partnereink