Articles

A Táncsics Mihály Gimnázium tanulóinak sikeres szereplése.

Vésztőn került megrendezésre a Fekvenyomó Diákolimpia Kelet-magyarországi elődöntője. Öt női diák volt érintett a Táncsics Mihály Gimnázium „színeiben”.

Negyedik korcsoportban a 63 kg-os kategóriában Mészáros Fanni 32,5 kg-ot teljesített, ezzel a második helyet szerezte meg.

Ötödik korcsoportban a 63 kg-osok között, Nagy Boglárka, soha nem látott erős mezőnyben a negyedik helyen végzett 45 kg-os nyomásával. Rajos Vivien 72 kg-os súlykategóriában 50 kg-ot teljesített, ezzel a dobogó legfelső fokára állhatott. 84 kg-ban Felder Blanka 30 kg-mal arany érmes lett.

Musztafa Vanessa 52 kg-ban VI. korcsoportban 30 kg-os nyomásával bajnokként végzett.

Így a Táncsics Mihály Gimnázium női csapata a második helyet szerezte meg.

Mészáros Fanni, Nagy Boglárka, Rajos Vivien, Felder Blanka, Musztafa Vanessa

NVESZ díjátadója

Megtartotta hagyományos évértékelővel egybekötött Év Sportolója díjátadó ünnepségét az 53 jelentős sportági szövetség alkotta Nemzeti Versenysport Szövetség /NVESZ/ (a nem olimpiai sportágak szövetsége). Az Év Sportolója díjra a szövetségek a világ-, vagy Európa bajnokságon dobogós helyezést elért sportolóikat/csapataikat jelölhették, melyeket az NVESZ Elnöksége hagyott jóvá. 2018-ban nyújtott teljesítményeik alapján 36 sportági szövetség 49 kiválósága kapott elismerést.
Ezen kitüntetésben részesült egyedüli erőemelőként az Orosházi Toldi SE versenyzője, Szabó Ágnes. Csisztu Zsuzsa, a díjátadó ünnepség műsorvezetője konferálta fel Szabó Ágnest, és elmondta, hogy 2018-as évben kiváló teljesítményt nyújtott, hiszen Világbajnokságot és Európa-bajnokságot is nyert, ezen felül őt választották meg a sportági szakszövetség, a Magyar Erőemelő Szövetség, az Év Sportolójának.
Dr. Mészáros János, az NVESZ elnöke és Sárfalvi Péter, a Sportért Felelős Államtitkárság helyettes államtitkára nyújtotta át Szabó Ágnesnek az elismerő díjat.

Sárfalvi Péter, Szabó Ágnes, Dr. Mészáros János

Békés Megye sportolója díjátadó

Ünnepélyes keretek között adták át a Békés Megyei Hírlap által életre hívott, év sportolója és az év embere szavazás díjait hétfőn Mezőkovácsházán, a Kalocsa Róza Művelődési Központban.

Egyesületünkből Szabó Ágnes Békés Megye legeredményesebb női sportolója kategóriában második helyen végzett Márton Anita után. Ági és Musztafa Imre díjaikat, Mezőkovácsháza polgármesterétől, Varga Gusztávtól vehette át. Továbbá Szabó Ágnest az a megtiszteltetés érte, hogy Csendes Ferenc festőművész átnyújtott egy szép festményt számára.