Articles

Rajos Roland ifjúsági magyar bajnok

Sárbogárdon került megrendezésre az Ifjúsági Junior és Masters Raw Erőemelő Magyar Bajnokság.
Rajos Roland az ifi és junior 105 kg-os kategóriában indult. Első versenye ellenére próbálta kihozni magából a legjobbat. Guggolásban 145 kg-ig jutott, noha a 155 kilóval is felállt, egy technikai hiba miatt 2:1 arányban sajnos érvénytelen lett. Fekvenyomásban 97,5 kg-ot teljesített, még felhúzásban fantasztikus odafigyeléssel és kitartással sikeresen teljesítette a 175 kg-ot. Így az összetett eredménye 417,5 kg. Ifiben magyar bajnokként, juniorban negyedik helyen végzett. Roland volt ezen kategória legfiatalabb versenyzője a 16 életévével.

Szabó Ágnes ezüst érmes

Véró Alex után, Szabó Ágnes következett a luxembourgi Raw Fekvenyomó Európa-bajnokságon. Ági a felnőtt, +84 kg-os kategóriájában indult. A korábbi sérülés ellenére, három érvényes nyomást bemutatva, végül 148 kg-ot sikerült teljesítenie, ami egyéni csúcs és 3 percig új Európa-csúcs volt. Ezzel a dobogó második fokára állhatott, ezen a versenyen.

Véró Alex megvédte Európa-bajnoki címét.

A korosztályos Raw Fekvenyomó Európa-bajnokság Luxembourgban került megrendezésre 2019. augusztus 7-10. között.

A verseny harmadik napján az esélyes, és egyben címvédő Véró Alex, a junior +120 kg-os kategóriában versenyzett. A brit és a cseh ellenfél a közelébe se ért, mert Alex fölényesen győzedelmeskedett felettük. Három érvényes gyakorlatot bemutatva, új országos csúccsal, 227,5 kilógrammos nyomással az arany érem kerülhetett a nyakába. Mi sem mutatja Alex magabiztos győzelmét, hogy a második helyezett, brit versenyző, Rant Ben 195 kg-ot, még a harmadik, cseh, Kral Tomas 180 kg-ot teljesített.